Pieskie Życie
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Nietypowe forum PBF - tylko dla osób które się znają, stworzone dla pewnej grupy znajomych.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Pisanie opowiadań

Go down 
AutorWiadomość
Hope
Samica Alfa
Hope



Pisanie opowiadań Empty
PisanieTemat: Pisanie opowiadań   Pisanie opowiadań EmptyCzw Sty 12, 2017 8:40 pm

Nie jest to stricte związane z dołączaniem, ale ważne, chodzi o opowiadania.
Opowiadania piszemy w odpowiednim dziale, zależnie od tego, gdzie odbywa się akcja. Opowiadanie tytułujemy "Od (imię psa)". Jeśli piszemy do kogokolwiek, tytułujemy "Od (imię psa) [ktoś]", natomiast jeśli piszemy do innego psa, dajemy tytuł "Od (imię psa) [(imię innego psa)]".
Przykład opowiadania niepoprawnie napisanego z kimś:
Byłam nad jeziorem, patrząc na zachodzące słońce.
Nagle kogoś usłyszałam.

- Hej - powiedziałem.
- Witaj! - ucieszyłam się.
Opowiadanie początkowe jest za krótkie (tylko dwa zdania Exclamation ), a następne nie uwzględniają wypowiedzi drugiej osoby i też są zbyt krótkie.

Siedziałam nad rzeką, wpatrując się w liście dryfujące leniwie po wodzie. Lubiłam to miejsce, chętnie w nim przesiadywałam, dobrze się tu myślało. Wskoczyłem do rzeki i płynęłam powoli wraz z nurtem. Zanurkowałam i po chwili się wynurzyłam. Powiosłowałam łapami jeszcze chwilę, po czym wyszłam z rzeki i otrzepałam obficie. Odwróciłam się, by pójść na łąkę, nagle za sobą zobaczyłam Frosta.
Spacerowałem po łąkach, przeskakiwałem przez krzaki i większe kępki traw. Zauważyłem koło rzeki samotną sylwetka. To była Deanerys. Pobiegłem do niej, a ona obróciła się w moją stronę.
- Witaj - powiedziałem.

Mój przyjaciel przywitał się ze mną, więc mu odpowiedziałam. Byłam zadowolona, że tu był.
- Co u ciebie? - zapytałam.

Dean widocznie się ucieszyła, co sprawiło mi przyjemność. Następnie spytała o moje samopoczucie?
- Jest dobrze. - odpowiedziałem krótko - A jak się czujesz? - zadałem pytanie, gdyż wiedziałem, że jeszcze niedawno miała problemy ze zdrowiem.

Frost zaciekawił się moim zdrowiem.
- Czuję się świetnie. - powiedziałam, mimo że to nie do końca było prawdą. Chwilę później zakaszlałam głośno.

Deanerys odpowiedziała, ale jej organizm gwałtownie zaprzeczył.
-Powinnaś bardziej o siebie dbać.

To opowiadanie jest napisane poprawne. Kolejne odpowiedzi uwzględniają kwestie innych postaci, a wypowiedzi są długie. Tak powinny wyglądać wasze opowiadania.
Powrót do góry Go down
https://pieskie-zycie.forumpl.net
 
Pisanie opowiadań
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieskie Życie :: Sprawy organizacyjne :: O dołączaniu-
Skocz do: